Apple’ın müzik sevdalılarına yeni sürprizi: AirPods Max

Kampanyalar

Apple, uzun zamandır gelen sızıntılardan ismini AirPods Studio olarak beklediğimiz, fakat bizi şaşırtarak telefonlarının en üst modellerinde kullandığı Max ismini verdiği Airpods Max’i tanıttı. Apple’ın ilk kafa üstü kulaklığı olacak bu model özellikleriyle hayli iddialı.

Kablosuz Kulaklık

Apple geçtiğimiz yıllarda telefonlarından 3,5 mm kulaklık girişini kaldırarak radikal bir karar vermiş ve aynı etkinlikte kablosuz ilk kulaklığı olan AirPods’u seyircilerin beğenisine sunmuştu. AirPods ilk başta fiyat etiketiyle dalga geçildiyse de çok büyük bir kitle tarafından beğenildi. O kadar popüler oldu ve Apple’a o kadar çok para kazandırdı ki, bir anda elektronik üreten her firma hızla kablosuz kulaklık modellerini piyasaya sunmaya başladı. Apple’ın kafa üstü kulaklık yapacağı ve ses konusunda çok iddialı olacağı söylentileri odyofillerin de dikkatini çekmeyi başardı.

Özellikleri Güzel. Peki Fiyatı?

20 saat kullanım süresi sunan AirPods Max 385 gram gibi çok da hafif sayılamayacak bir ağırlığa sahip. Aktif gürültü engelleme özelliğinin yanında dış sesleri kulağınıza aktaran Şeffaf Mod sayesinde biriyle konuşurken kulaklığı kafanızdan çıkarmanıza gerek kalmıyor. IOS 14 ile Air Pods Pro’lara gelen Spatial Audio yani kafanızı çevreleyen sinematik ses deneyimi AirPods Max’te de mevcut. Apple’ın kendi tasarımı sürücülere sahip AirPods Max, zengin baslardan en temiz tizlere kadar her notayı inanılmaz bir netlikte vermeyi garanti ediyor. Dokunmatik kontroller yerine Apple Watch’larda kullandığına benzer dönebilen bir buton kullanan AirPods Max, H1 çipiyle benzersiz bir bluetooth bağlantısı ve kusursuz bir müzik dinleme deneyimi vaat ediyor. Diğer Apple ürünleri arasında görünmez geçiş yaparak sizi tekrar tekrar farklı cihazlara bağlanma derdinden de kurtarıyor. Kafanızdan çıkardığınızda bunu algılayan kulaklık çaldığı müziği durduruyor, geri taktığınızda çalmaya devam ediyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde an itibarıyla 549 dolar gibi beklenenin çok üstünde bir fiyattan piyasaya sürülen Apple AirPods Max ülkemizde de 5700 TL seviyesinde fiyatlarla satışa çıktı. Uzay grisi, gümüş, yeşil, gök mavisi ve pembe renklerde gelen kulaklığın yastıkları mıknatıslı yapısıyla kolayca çıkıp yenilenebiliyor. Farklı renk kombinasyonu da yapabileceğiniz bu kulaklık yastıkları 59 dolardan satışa sunulacak.

(Dip not: AirPods Max en yakın rakibi Sony XM4’lerin neredeyse iki katı fiyatla satılışa çıktı; ileride bu rakam tabii ki değişebilir ama indirimkodu.com’dan alacağınız bir indirim kodu da, bir kampanya tüyosu da bu fiyatı anında değiştirecektir. Çünkü böyle bir ses kalitesine indirimle sahip olmak her müzik tutkununun rüyasıdır.)