Kategori: “Kampanyalar”

Cep telefonlarımızla Covid 19 testi imkansız değil

Kampanyalar

Covid 19’un tüm dünyaya endişe verdiği, sanattan ekonomiye, sağlıktan ulaşıma tüm sektörleri olumsuz etkilediği bu dönemde virüs kolayca tespit edilebilse hayat ne kadar kolay olurdu öyle değil mi? Bilim adamları aşılar ve antiviral ilaçlar gibi tıbbi ilerlemelerin yanı sıra, pandemiye karşı ek bir savunma hattı olarak yüzeylerdeki Korona virüs parçacıklarını tanımlamak için akıllı telefonlardan yararlanmayı düşünüyor.

Covid 19 virüsünün en korkunç tarafı onun görünmeyen bir düşman olması. Peki bu gözle görünmeyen düşmanı görebilsek, bu virüsü daha kolay yenemez miyiz?

Yıllar önce parmak izi okuyuculara da bilim kurgu gözüyle bakıyorduk

General Electric’teki araştırmacılar, yaygın olarak kullanılan yüzeyleri Covid 19 tespit cihazlarına nasıl dönüştürebileceklerini araştırmaya başladı. Covid 19 nano parçacıklarını tespit etmek amacıyla cep telefonlarına yerleştirilebilen küçük sensörler geliştirmek için Ulusal Sağlık Enstitüleri’nden fonlanan şirket, çalışmalarını hızla sürdürüyor. Minyatür teknolojinin arkasındaki deneyimli GE ekibi, geliştirdikleri aygıtların ancak laboratuvarda bulunabilecek çok daha büyük analitik cihazlarla aynı algılama yeteneklerine sahip olduğunu iddia ediyor. General Electric on yıllık deney sürecinin ardından, virüs parçacıklarını diğer öğelerden etkilenmeden izole etmek için özel sensörler tasarlayabildiklerini basına açıkladı.

GE Research Bilim Ekibi’nin başı Radislav Potyrailo, yaptığı açıklamada “Herhangi bir virüse karşı en önemli savunma hattı ona maruz kalmaktan kaçınmaktır. Tablet ekranları ve klavyelerden havalimanındaki kiosklara ve elbette mağazalardaki POS makinelerine kadar her gün farklı yüzeylerle temas halindeyiz ve bu da ilk anda riski artırıyor” şeklinde konuştu. “Herkes bu yüzeyleri temiz tutmak için harika bir iş çıkarırken, virüsün varlığını tespit edebilen fazladan bir güvenlik katmanı eklemek istiyoruz. Covid 19 virüsünün varlığını algılayabilen bir mobil cihaza yerleştirilebilecek kadar küçük bir sensör geliştiriyoruz” diye sözlerine devam eden Potyrailo’ya göre sensörler bir nevi av köpeği gibi emir alarak çalışıyor ve sadece ona gösterilen şeyi arayabiliyor.

Bu teknolojinin günlük hayata geçmesine ne kadar var?

Aldıkları destek ile ekip önümüzdeki iki yılı bu sensörleri telefonlardan akıllı saatlere, giyilebilir teknolojilerden duvara monte edilen cihazlara kadar çeşitli aygıtların içine yerleştirme amacıyla mükemmelleştirmek için uğraşacak.

Teknolojinin iPhone’lara ve Android telefonlara yakın zamanda gelmesini beklemek haksızlık gibi görünse de virüslere karşı ekstra bir koruma katmanı olarak çok rahatlıkla kullanılabileceğini ve insanların bu teknolojiye kolaylıkla ulaşılabileceğini düşünmek artık imkansız değil.

Covid 19 koruma teknolojileri ekran fiyatlarını artıracak mı?

Bu yeni teknolojinin ekran fiyatlarını artırıp artırmayacağı konusunda görüşlerini de açıklayan GE yetkilisi, öncelikle Moore Yasası’nı hatırlattı. Intel şirketinin kurucularından Gordon Moore’un kendi adıyla anılan bu kanuna göre, her 18 ayda bir bilgisayar parçaları 2 kat daha gelişmiş hale geliyor ve bilgisayar gücü bu oranda artıyor, buna rağmen bilgisayar üretim maliyetleri yükselmiyor. Çeşitli kaynaklar 1965 yılından beri doğruluğu değişmeyen bu yasanın artık sonuna gelindiği öngörüsünde bulunsa da, internet sayesinde oluşan yüksek kaliteli rekabetin fiyatların yükselmesini önleyeceği görüşü baskın çıkıyor.

Bu teknoloji sadece Covid 19 virüsünü mü tespit edecek?

Covid 19 çıktığından beri pek çok mütasyona da uğradı, acaba bu virüs sensörleri sadece orijinal Covid 19 virüsünü mü tespit edecek, yoksa İngiliz, Güney Afrika, Brezilya mütasyonlarını da bulabilecek mi? Konuyla ilgili olarak GE uzmanları, geliştirilmekte olan sensörlerin, tanımlanabilen her türlü parçacığı tespit edebileceğini; eğer İngiliz, Güney Afrika, Brezilya veya Hindistan mütasyonlarının dizilimleri verilirse onların da rahatlıkla tespit edilebileceğini belirtiyorlar. Ayrıca GE teknolojisinin sadece Covid 19, SARS, HIV gibi virüslerle sınırlı kalmayacak olan bu izleme programının; mevsimsel grip virüslerini, her türlü bakteriyi veya tanımlanan her çeşit molekülü de bulabilme özelliğine sahip olacağı belirtiliyor.

Cyberpunk 2077: Başyapıt mı, hayal kırıklığı mı?

Kampanyalar

2012 yılında ortamlara düşen bir oyun trailer’ı bir anda ortalığı karıştırmıştı. Polonya edebiyatının o döneme kadar çok da kimsenin bilmediği The Witcher serisini oyuna dönüştüren ve milyonlarca rol yapma oyunu ile hayranlıkları kazanan oyun şirketi CD Project Red, Cyberpunk 2077’nin tanıtım videosunu oyun tutkunlarıyla paylaştığında herkesin gözleri kamaştı. Neon ışıklarla süslü Night City isimli fütüristik şehirde kendi karakterimizi yaratarak türlü maceralara atılacağımız, gizem perdelerini aralayacağımız, çetelerin elinden zor kurtulacağımız, bilgisayarları köleleştirebileceğimiz, araçlarla dolaşacağımız, vücuduna sibernetik eklemeler yapan korkunç düşmanlarla savaşacağımız müthiş bir hikaye, harika grafiklerle bizi karşılayacaktı.

8 yıllık bekleyiş kolay olmadı. Oyun o kadar büyüktü ki birçok defa ertelenmek zorunda kaldı. Üstüne The Matrix’in süper starı Keanu Reeves’in de oyunda olacağı açıklandığında sabırlar tükenmeye başlamıştı. Çıkış tarihi yakınlaştıkça alakalı alakasız her yerde Cyberpunk 2077 reklamlarını görmeye başladık. Oyunun rol yapma değil de aksiyon macera olacağı duyurulduğunda GTA, Red Dead Redemption gibi açık dünyada aksiyon peşine koşmayı seven kitle de oyunu merakla beklemeye koyuldu. Beklentiler dev gibi olmuş, gözler takvimdeydi. 10 Aralık 2020 tarihinde oyun nihayet çıktı…

2 hafta içinde tam 13 milyon kopya satan Cyberpunk 2077 için gelen incelemeler epey karışıktı. Oyuncular oyunu çok beğenmelerine rağmen teknik hatalar yüzünden doğru düzgün oynayamadılar. 8 yıldır yapılmakta olan bir oyunun bu kadar hata barındırıyor olmasına isyan eden incelemeciler oyunu yerden yere vurmaya başladı. Oyun konsollarında durum daha da vahimdi. Yeni nesil konsollarda oyun optimizasyon sorunları yaşıyor, düşük FPS değerleriyle oyuncuları çıldırtıyordu. Üstüne hatalar da oyun zevkini yerle bir edince, oyun dünyasında isyan bayrakları dalgalanmaya başladı.

Birçok platform oyunu iade almayı kabul etti. CD Project Red, kendi cebimizden karşılamak zorunda olsak da bunu yapacağız taahhüdünde bulundu. Youtube oyundaki hatalardan oluşan kolajlarla doldu ve resmen dalga geçilmeye başladı. Aslında azılı oyun severler oyunun dünyasını, grafiklerini, oynanışını ve hikayesini çok beğenmişti ama oyunu hatalar yüzünden oynayabilmekte çok zorlandılar. CD Project Red’in itibarı tüm bu süreçte çok yara aldı. Dünyaca ünlü bazı oyun dergileri ve online platformları Cyberpunk 2077’yi “yılın oyunu” olarak seçmiş olsa da ağızlarda kalan buruk tat bu potansiyel başyapıta gölge düşürdü. Elbet Cyberpunk 2077’nin hataları zamanla yamalarla giderilecek ve oyunun keyfi asıl o zaman çıkacak, fakat bu sürecin ne kadar olacağı ve küsen oyuncuların geri dönüp dönmeyeceği meçhul.

Konuyu takipteyiz ve biz de oyunun son yamaları için akrep ve yelkovanı nasıl ittireceğimizi bilemiyoruz, rüyalarımızda bir bunu görüyoruz. Siz de incelemelerden öğrenmek yerine oyunu kendiniz tecrübe etmek istiyorsanız kendinize epey kaliteli bir PC toplamanız gerek, zira oyun oldukça iddialı bir sisteme ihtiyaç duyuyor. Tabii ki eğer bilgisayar toplarken indirim kodu gerekirse indirimkodu.com emrinize amade, 7/24 hizmetinizde.

Apple yeni Macbook ailesini tanıttı

Kampanyalar

Apple, yeni ARM tabanlı işlemcisini ve bu işlemciyle çalışacak ilk bilgisayarlarını Youtube üzerinden online bir etkinlikte teknoloji tutkunlarıyla paylaştı. Böylece Apple dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarını iPhone’un işleyişine benzer hale getiren yeni bir çağ başlattı.

Yeni işlemci M1’in hikayesi

Apple ilk iPad’den itibaren kendi işlemcilerini üretmeye başladı ve gün be gün onları geliştirdi. Her sene yeni gelen telefonunda ve tabletinde bir sonraki jenerasyon işlemcisini kullanan Apple, artık işlemcilerinin bilgisayarlarında da kullanılabilecek hıza ve gelişmişliğe ulaştığından emin olmuş olmalı ki, PC dünyasına bomba gibi düşen yeni Mac ailesini bizlerle paylaştı. Intel’in yıllardır CPU’ları üstünde beklenilen geliştirmeleri yapamaması ve verilen sözlerin tutulmaması, Apple’ın bu yolda kendi başına yürüme kararı almasında etkili oldu. Apple’ın bu seçimi dizüstü ve masaüstü bilgisayarları için geliştirdiği özellikler üzerinde daha fazla kontrol sağlaması açısından önemli bir adım olduğu gibi şirketin Intel ile uzun süredir devam eden ortaklığının sonunu ifade ediyor.

Bundan böyle artık tüm uygulamalar aynı mimaride çalışacağı için Apple’ın Mac OS yazılım deneyimi iPhone ve iPad ile daha tutarlı hale gelmiş oldu. Bu haber, iPhone uygulamalarının Apple çipli Mac’lerde çalışabileceği anlamına geliyor. Bugüne kadar Mac’ler tüm işlevlerini yerine getirebilmek için işlemci, G/Ç, güvenlik ve bellek gibi farklı çiplere ihtiyaç duyuyordu. System on a chip (SoC) teknolojisi sayesinde bunların tümü M1 çipinde birleşti. Zorlu işlemlerin yanı sıra güç tüketimini de en düşük seviyede tutan M1, yüksek performans ve yüksek verimlilik olmak üzere iki tür çekirdek içeriyor. iPhone’un A serisi yongaları gibi, M1’de de Apple’ın Neural Engine birimi bulunuyor, bu da makine öğrenimine dayalı görevlerde performansı artışı anlamına geliyor. Apple’ın açıklamasına göre M1 çipinin çok büyük bir sürprizi daha var: Devasa pil ömrü!

Yeni MacBook Air

Apple, MacBook Air’in pil ömrü ve performansındaki iyileştirmeleri hakkında önemli iddialarda bulundu. MacBook Air’in bir projeyi önceki nesle göre iMovie’den üç kat daha hızlı export edebildiğini ve ayrıca Lightroom’daki fotoğrafları iki kat daha hızlı export edebileceğini bildirdi. M1 çipi Apple’ın görüntü sinyali işlemcisine sahip olduğu için, web kamerasında da iyileştirmeler bekleniyor ki bu, birçok insanın pandemi nedeniyle görüntülü toplantılar yaptığı bu dönemde ihtiyaç duyulan bir özellik.

MacBook Pro tarafındaki yenilikler neler?

Apple’a göre yeni MacBook Pro, bilgi işlem gücü açısından bir önceki nesle göre neredeyse üç kat daha hızlı çalışıyor ve beş kat daha hızlı grafik performansı sunuyor. MacBook Air’de olduğu gibi, M1 tabanlı MacBook Pro da pil ömrü açısından önceki nesillerin çok ötesinde. İnternette gezinirken 17 saate kadar ve video oynatırken 20 saate kadar pil ömrü sunan MacBook Pro ayrıca, daha iyi video konferans için Apple’ın görüntü sinyali işlemcisi ve stüdyo kalitesinde mikrofonlara sahip.

Masa üstlerinin minik canavarı Mac Mini

Apple, yeni M1 destekli Mac Mini’nin önceki nesilden üç kat daha hızlı olduğunu ve makine öğrenimi ve iş yükleri söz konusu olduğunda 15 kat daha iyi performans sunduğunu söylüyor. M1 çipteki teknoloji entegrasyonu sayesinde Mac mini kendisinden çok daha büyük bilgisayarları geride bırakıyor. Mac Mini yoğun performans isteyen görevleri gerçekleştirirken önceki nesle göre yüzde 60’a kadar daha az enerji harcıyor.

Sonuçta önümüzde çok kuvvetli bir yeni nesil Apple ailesi duruyor. İnsan bu satırları okurken bile sabırsızlanıyor. Fiyat konusunda ise sorun yok çünkü indirimkodu.com nasılsa bir yerlerden bulup buluşturur ve fiyatları ucuzlatacak bir tüyoyla gelir.

Apple’ın müzik sevdalılarına yeni sürprizi: AirPods Max

Kampanyalar

Apple, uzun zamandır gelen sızıntılardan ismini AirPods Studio olarak beklediğimiz, fakat bizi şaşırtarak telefonlarının en üst modellerinde kullandığı Max ismini verdiği Airpods Max’i tanıttı. Apple’ın ilk kafa üstü kulaklığı olacak bu model özellikleriyle hayli iddialı.

Kablosuz Kulaklık

Apple geçtiğimiz yıllarda telefonlarından 3,5 mm kulaklık girişini kaldırarak radikal bir karar vermiş ve aynı etkinlikte kablosuz ilk kulaklığı olan AirPods’u seyircilerin beğenisine sunmuştu. AirPods ilk başta fiyat etiketiyle dalga geçildiyse de çok büyük bir kitle tarafından beğenildi. O kadar popüler oldu ve Apple’a o kadar çok para kazandırdı ki, bir anda elektronik üreten her firma hızla kablosuz kulaklık modellerini piyasaya sunmaya başladı. Apple’ın kafa üstü kulaklık yapacağı ve ses konusunda çok iddialı olacağı söylentileri odyofillerin de dikkatini çekmeyi başardı.

Özellikleri Güzel. Peki Fiyatı?

20 saat kullanım süresi sunan AirPods Max 385 gram gibi çok da hafif sayılamayacak bir ağırlığa sahip. Aktif gürültü engelleme özelliğinin yanında dış sesleri kulağınıza aktaran Şeffaf Mod sayesinde biriyle konuşurken kulaklığı kafanızdan çıkarmanıza gerek kalmıyor. IOS 14 ile Air Pods Pro’lara gelen Spatial Audio yani kafanızı çevreleyen sinematik ses deneyimi AirPods Max’te de mevcut. Apple’ın kendi tasarımı sürücülere sahip AirPods Max, zengin baslardan en temiz tizlere kadar her notayı inanılmaz bir netlikte vermeyi garanti ediyor. Dokunmatik kontroller yerine Apple Watch’larda kullandığına benzer dönebilen bir buton kullanan AirPods Max, H1 çipiyle benzersiz bir bluetooth bağlantısı ve kusursuz bir müzik dinleme deneyimi vaat ediyor. Diğer Apple ürünleri arasında görünmez geçiş yaparak sizi tekrar tekrar farklı cihazlara bağlanma derdinden de kurtarıyor. Kafanızdan çıkardığınızda bunu algılayan kulaklık çaldığı müziği durduruyor, geri taktığınızda çalmaya devam ediyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde an itibarıyla 549 dolar gibi beklenenin çok üstünde bir fiyattan piyasaya sürülen Apple AirPods Max ülkemizde de 5700 TL seviyesinde fiyatlarla satışa çıktı. Uzay grisi, gümüş, yeşil, gök mavisi ve pembe renklerde gelen kulaklığın yastıkları mıknatıslı yapısıyla kolayca çıkıp yenilenebiliyor. Farklı renk kombinasyonu da yapabileceğiniz bu kulaklık yastıkları 59 dolardan satışa sunulacak.

(Dip not: AirPods Max en yakın rakibi Sony XM4’lerin neredeyse iki katı fiyatla satılışa çıktı; ileride bu rakam tabii ki değişebilir ama indirimkodu.com’dan alacağınız bir indirim kodu da, bir kampanya tüyosu da bu fiyatı anında değiştirecektir. Çünkü böyle bir ses kalitesine indirimle sahip olmak her müzik tutkununun rüyasıdır.)

Gripten Kurtulmanıza Yardımcı Olacak Yiyecekler

Kampanyalar

Grip olduğunda çoğu kişi yemek yemek istemeyebilir. Hastalıkla beraber iştah kaçması durumu sıklıkla görülür. Ancak bazı yiyecekler iyileşmenize yardımcı olabilir. Sizin için grip olduğunuzda tüketmeniz gereken yiyecekleri derledik.

Tavuk Suyu Çorbası

Annelerimizin grip olduğumuzda hemen bir tencere tavuk suyu çorbası yapması tesadüf değildir. Tavuk çorbası vücuttaki enfeksiyon tepkileri azaltabilir. Aynı zamanda burun ve solunum yollarındaki tıkanıklığı da gidererek daha çok rahatlamanıza yardımcı olur. Sindirimi kolay olduğundan sizi zorlamayacaktır. Bol karabiber ile tüketirseniz çok daha lezzetli olacağına eminiz.

Sarımsak

Sarımsak, mikrop öldürücü özelliğe sahiptir. Bu da grip sırasında enfeksiyonlarla mücadele eden vücudun toparlanmasını sağlar. Bol sarımsaklı yemekler tüketerek gripten kolayca kurtulabilirsiniz.

C vitamini yüksek gıdalar

C vitamini bakımından zengin meyve ve sebzeler bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olur. En yüksek C vitamini seviyesine sahip besinler şunlardır:

  • Tatlı veya acı biber
  • Portakal ve portakal suyu
  • Greyfurt
  • Kivi
  • Limon
  • Kırmızı, mavi veya mor meyveler
  • Çiğ brokoli
  • Koyu yapraklı yeşillikler
  • Zencefil

Hafif Yiyecekler

Grip mide bulantısına neden olabilir ve bazı yiyecekleri yemek istemeyebilirsiniz. Kızarmış ekmek veya pirinç gibi yumuşak yiyeceklerin yemesi daha kolay olabilir. Tost veya pirinci çorbalarla veya basit, sebze bazlı öğünlerle eşleştirmek vücudun yeterli miktarda vitamin ve mineral almasını sağlayabilir.

Yoğurt

Probiyotik bakımından zengin olan yoğurt tüketimi grip ile mücadele etmeye yardımcı olabilir. Yoğurt iyi bir protein kaynağıdır.

Soğuk havaların hediyesi olan gripten kolaylıkla kurtulmak için yukarıdaki yiyecekleri bol bol tüketmeniz önemlidir. Çalışıyorum, market ya da pazar alışverişine çıkmam zor diyorsanız tüm istediklerinizi ayağınıza kadar getiren sitelere göz atmanızı öneririz. Zaten hasta oldum bari alacaklarım indirimli olsun diyorsanız aşağıda yer alan mağazalara göz atmanızı tavsiye ederiz. Unutmayın, her gün güncel indirim kodu ve kampanyalar sitemizde!

Migros indirim kodu sayfası için tıklayınız

CarrefourSA indirim kodu sayfası için tıklayınız

Taze Masa indirim kodu sayfası için tıklayınız

Trendyol indirim kodu sayfası için tıklayınız

Hepsiburada indirim kodu sayfası için tıklayınız

Anneler Günü Geldi Ne Alsak?

Kampanyalar

Bu Pazar Anneler Günü. Tabii ki Anneler Günü dendiğinde de ilk akla gelen kelime “hediye” oluyor. Bu durumda hem alışveriş merkezlerinde, hem de online mağazalarda bir hareketlilik başlıyor. Vitrinler annelere göre yenileniyor; anneye alınabilecek hediyeler öne çıkarılıyor; içinde mutlaka “anne” kelimesi geçen kampanyalar başlatılıyor.

Nerede Ne İndirim Var?

Anneler Günü enerjisi an itibarıyla tüm AVM ve internet mağazalarını sarmış durumda. Bunu AVM’lerdeki kalabalıktan ve web sitelerindeki yavaşlamalardan da anlamak mümkün. Hatta tam bir ürünü tıklayıp sepete atmak istediğinizde “stokta kalmadı, teşekkür ederiz” gibi bir yazının çıkmasından da görüldüğü gibi herkes bu hafta harıl harıl alışveriş yapıyor olacak. Peki acaba mağazalarda ne gibi indirimler var?

-Defacto’da Anneler Günü’ne özel %40 sezon ortası indirimine ek, 100 TL veya 4 ürün ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava kampanyası başladı.

-Mavi’de tüm indirimlere ek olarak 200 TL üzeri alışverişte 25 TL veya 350 TL üzeri alışverişte 50 TL Kartuş Puan hediyesi var.

-Mango’ya girdiğinizde karşınıza hemen “Newsletter’ımıza kayıt ol ve %10 indirim kazan” yazısı çıkıyor. Eğer kayıt olursanız vermiş olduğunuz e-posta adresine %10 değerinde bir indirim kodu geliyor.

-Boyner’den yapacağınız 350TL ve üzeri alışverişte 50TL, 700TL ve üzeri alışverişte 150TL indirim veren kupon kodu: ANNE150. Son kullanım tarihi belirtilmemiş.

-Saat ve Saat sitesinden 300TL ve üzeri alışverişlerde geçerli 20TL indirim kuponu – ANNELEREOZEL20. Son kullanım tarihi: 31 Mayıs 2018.

-FLO’nun inStreet mağazasından 125TL ve üzeri tüm alışverişleri 15TL ucuzlatan kupon kodu: AC15AVX. Son kullanım tarihi: 31 Mayıs 2018.

-Nautica online mağazasında geçerli %10 indirim kodu: NAUTICA2018. Son kullanım tarihi: 8 Mayıs 2018.

-Tchibo’dan tüm online alışverişlerde geçerli bedava kargo kuponu: KARGOM18. Son kullanım tarihi: 10 Mayıs 2018.

-Pierre Cardin’den yapacağınız 200TL ve üzeri alışverişleri anında 25TL ucuzlatan kupon kodu: AVNTJXPC25. Son kullanım tarihi: 31 Mayıs 2018.

-Altıncı Cadde’den Anneler Günü’ne özel 500TL alışverişte 75TL indirim kodu: ANNE75.

-Watsons Bahar Festivali boyunca 1000 üründe “İkincisi 1TL” kampanyası başladı ve 30 Mayıs’a kadar sürecek.

-Beymen’den 1000TL alışverişte 200TL veya 2000TL alışverişte 500TL hediye kodu: BEYMEN122. Ayrıca Beymen Club, Collection, Academia ve seçili markaların ilkbahar/yaz 2018 koleksiyonundan ikinci ürüne %50 indirim kodu: MAMA50. Son kullanım tarihi belirtilmemiş.

-OXXO’da Anneler Günü için 30TL indirim kodu: ANNELERGUNU150. 13 Mayıs tarihine kadar geçerli 150 TL üzeri alışverişte 30 TL indirim veriyor.

-Chakra’dan 20 TL Hediye Kuponu kazanmak isterseniz hemen e-bültene üye olun, 200 TL üzeri alışverişiniz için 20TL değerindeki CHKR-EBLTN20 indirim kodunu kullanma hakkını kazanın. Bu kod sepet kısmında bulunan indirim kodu kısmına yazıldıktan sonra sistem üzerinden tutar indirimi yapılır ve ödemeniz 20TL ucuzlar. Bu kampanya sadece online mağazaya özel.

-Divarese’de Anneler Günü’ne özel 100TL değerindeki indirim kodu: DV100 ve 400TL üzeri alışverişleri anında 100TL ucuzlatıyor.

-Bonprix sitesinde 100 TL ve üzeri alışveriş yaptığınızda 20 TL indirim verirken kargoyu da anında bedava yapan indirim kodu: 81581. Son kullanım tarihi: 18 Mayıs 2018.

-ForeverNew Anneler Günü için online mağazadan alışveriş yapan 5 kişiye çekilişle 1000’er liralık hediye çeki armağan edecek.

-Silk & Cashmere annesine 1 hediye alana %15, 2 hediye alana %20, 3 hediye alana %25, 4 hediye alana %30 indirim yapıyor.

-Marks & Spencer Anneler Günü’ne özel 800TL alışverişte 200TL, 450TL alışverişte 100TL indirim yapıyor.

Çapraz Kampanyalar:

Çapraz Kampanyalar iki ayrı mağazanın birbirlerine değer katmak için ortaklaşa yaptıkları kampanyalara verilen isim. Yani “Bu mağazada şunu yapardan diğer mağazadan şunu kazanırsın” şeklinde cümlelerle ifade ediliyor ve bazen bir bakıyorsunuz ortaya çok güzel fırsatlar çıkmış. Aynı anneler günü geldiğinde şu aşağıdaki örneklerde olduğu gibi:

-Atasun Optik’te Anneler Günü Flormar Kampanyası başladı ve
güneş gözlüğü alışverişi yapanlar Flormar için %20 indirim kodu kazanıyor. Kampanya 13 Mayıs’a kadar sürecek ve Atasun’dan kazanılan kodlar Flormar’da 30 Haziran’a kadar geçerli olacak. Kampanya 5000 adet stokla sınırlı.

-Çiçeksepeti’nde Türk Telekom’lular %40 indirim kodu kazanıyor. Kampanyadan Türk Telekom bireysel mobil, internet veya ev telefonu müşterileri yararlanabiliyor. Haziran sonuna kadar geçerli olacak bu kampanyadan faydalanabilmek için Türk Telekom Avantaj mobil uygulaması üzerinden Fırsat Kodu Al butonunu tıklayarak ya da cep telefonundan CICEK boşluk TCKN yazıp 6262’ye kısa mesaj göndererek fırsat kodu alınabilir.

-Gratis Kart’lılara Çiçeksepeti’ndeki rozetli ürünlerde %15 indirim var. 31 Mayıs’a kadar sürecek kampanyada indirim koduna Gratis Kart ile yapılan alışverişlerden sonra fiş üzerinde belirtilen adımları izleyerek ulaşabilirsiniz.

-Selfy’liler Çiçek Sepeti’nden %40 indirimli alışveriş yapıyor. Mobil hattından cicek yazıp 5062’ye SMS gönderip şifre alınıyor. Gelen şifreyi ödemede kullanarak indirimden yararlanılabiliyor. Son kullanım tarihi: 1 Temmuz 2018.

-Trendyol ile Visa’nın düzenlediği çapraz kampanyada ise 31 Mayıs’a kadar Visa kredi kartınızı Trendyol’a ilk kez kaydederseniz, 100TL alışverişte geçerli 30TL indirim kodu kazanıyorsunuz.

Daha fazla detay için: www.indirimkodu.com

Wolverine Pençeleri Logan ve İndirim Kodları

Kampanyalar

Yılın merakla beklenen Marvel çıkarmalarından biri olan Logan bu hafta vizyona girdi. Deadpool ile birlikte daha sert bir tona kavuşan Marvel sinematik evreni adına bir başka zafer olan Logan, çizgi seride Secret Wars döneminde meydana gelen olayların önemli bir kısmıyla da dirsek temasında bulunan “Old Man Logan” serisinin son derece serbest bir uyarlaması olma özelliğine de sahip!

logan-wolverine-3-mart

Yaklaşık 17 yıldır Wolverine suretinde perdeye endam buyuran ve serinin pek çok takipçisinin kolektif hafızasındaki karakterle birebir özdeşleşen Hugh Jackman, Logan ile birlikte karaktere veda ediyor ama ne veda! Bu zamana kadar sinematik kalitesi adım adım artan Marvel’in bu son bombası; hem beyazperdede hem de beyazcamda daha nitelikli uyarlamalar izleyeceğimizin sinyallerini veriyor adeta!

Özellikle son birkaç yıldır hem perdede, hem de televizyon ekranlarında izlediğimiz Marvel uyarlamalarının farklı kitleleri pozitif etkilediği aşikar. Yani “Guardians of the Galaxy” ile birlikte esneklik kazanmaya başlayan Marvel cephesi Deadpool ile birlikte de aradığı kanı da bulmuş oldu. Tabii ki Netflix’te boy gösteren Jessica Jones, Luke Cage, Legion ve özellikle Daredevil gibi serilerle birlikte sinematik evrenin kalitesi de bir tık yükseldi.

Old Man Logan ise, aslında çizgi seride öykü evreni adına pek çok kilit “an” barındırmakla birlikte Marvel’in en kişisel öykülerinden birine ev sahipliği yapıyordu! Serinin takipçileri; Logan filminin fragmanını gördüklerinde etkileyici olmakla birlikte zayıf bir uyarlama olacağını düşünmüş olsalar da, uyarlamanın hangi temelden hareket ettiği gün yüzüne çıktıkça kendilerinin çok daha çarpıcı bir versiyona hazırlamışlardı.

Logan, Marvel bünyesinde büyüyüp semirerek beyazperdeye fırlatılmış en karanlık ve en sert uyarlama. Biraz kaba bir tabirle Marvel sinematik evreninin Children of Men’e (ya da Last Of Us’a) evirilmiş hali diyebiliriz Logan için. Post apokaliptik bir öykünün servis edildiği filmde yaklaşık 25 yıldır hiçbir yeni mutant dünyaya gelmemiş. Bununla birlikte dünya çökmüş; Logan ise çöküşün ardından tamamen yorulmuş ve yılmış. Bilgeliği ile nam salan Charles Xavier ise artık mental yetilerini yitirmiş.

X-Men serisinin iki önemli kare asını bu kadar karanlık bir şablonda ve bu kadar çaresiz bir biçimde görebilmemiz adına Logan, sadece Marvel cenahının değil, belki de son yılların en cesur blockbuster’ı olma özelliği taşıyor. Dolgun bütçesine rağmen, sanki bağımsız bir yönetmenin ellerinden çıkmış izlenimi yaratmasının en önemli sebebi de bu cesaret elbette!

Logan, yeni ortaya çıkan bir mutant çocuğu; mutant türünün huzur içerisinde yaşadığına inanılan gizli bir yerleşim yerine götürme görevini üstlenmek suretiyle şöminenin alevini harlıyor. Bu noktadan itibaren de pençelerine hakim olduğu melankolik günleri de yavaş yavaş geride kalmaya başlıyor! Wolverine karakterinin bu son ve karanlık macerası ile birlikte; Marvel sinematik evreni için de bambaşka bir kapı aralanmış olacak gibi görünüyor.

Filme gelen ilk yorumlar fazlasıyla olumlu ve ileride çok daha sert çizgi uyarlamalar izleyeceğimizin de sinyallerini veriyor. Hugh Jackman’ın hırpaniliği ile izleyiciyi etkilediği muhteşem sanat ve görüntü yönetimiyle de tüm beklentileri karşılayan film; bu yılın yüz akı örneklerinden biri gibi duruyor.

Peki şimdi sadede gelelim: Logan’ın mücadelesini daha keyifli kılmak, ve serinin bu en etkileyici halkasının coşkusunu sevdikleriniz ile paylaşabilmek için siz de indirim kodlarından yararlanmaya ne dersiniz? Peki Sinemia diye bir keşifle bu keyfi taçlandırmak nasıl fikir? Eğer yanıtınız Evet ise “Sinemia” adresine bir gidip bakın ve 2 bilet fiyatına 1 ay boyunca nasıl 20-30 film izleyebileceğinizi öğrenin. Ardından da gelin indirimkodu.com’a ve Sinemia için değişik oranlardaki indirim kodları arasından size en uygun olanını seçin; ve Logan’ın bu son filmini çok daha keyifli bir hale getirin.

Tüm mutant dostlarına şimdiden iyi seyirler!

iPhone 8 Ne Zaman Çıkacak?

Kampanyalar

Apple geçmişi eskiye dayanan bir şirket olmasına rağmen, son 10 yıla kadar ofis bilgisayarları dışında çok yaygın kullanımı olan bir marka değildi ve sürekli Microsoft’un gölgesinde kalmıştı. Ancak şirket akıllı telefonların ilk çıktığı dönemde öyle bir pozisyon aldı ki o ısırık alınmış elma logosu birdenbire parladı. Başına i harfi konulmuş yeni yeni ürünler mantar gibi çıkmaya ve peynir ekmek gibi satmaya başladı. Apple o andan itibaren adeta bir futbol yıldızı, bir pop müzik sanatçısı, bir beyazperde starı gibi hayranlar, taraftarlar, hatta aşıklar oluşturan bir marka oldu. Artık insanlar yeni bir iPhone modelinin tanıtılmasını dört gözle bekler haldeler. Teknoloji tutkunu iPhone kullanıcılarını sevindirecek haberler ise yavaş yavaş basına ve internete sızmaya başladı. Peki iPhone 8 ne zaman çıkacak, yeni özellikleri neler olacak ve daha da önemlisi, fiyatı kaç para olacak? İşte akıllı telefon aleminin yeni prensi iPhone 8 hakkında bazı bilgiler.

iPhone 8’in Fiyatı Ne Kadar?

iPhone’un sekizinci nesil akıllı telefonu olacak iPhone 8 aynı zamanda iPhone’un onuncu yılında kullanıcılara verdiği bir hediye olarak konumlandırılacak. Bu da şimdiye kadar yaptığı her tanıtımda ve piyasaya sürdüğü her yeni üründe hayranlık ve şaşkınlık uyandıran firmanın üzerinde büyük beklentiler yaratıyor. Tabii ki henüz piyasalara kesin bir fiyat listesi sızmış değil, ama hem eski modellerin ilk çıkış fiyatları ile, hem de rakip ürünlerle karşılaştırıldığında dolar bazında büyük farklar olması beklenmiyor.

Bir teknoloji ürününün ötesinde, bir arzu nesnesi olarak da konumlandırılan iPhone, öncelikle 8 rakamına çıktığında muhtemelen markanın pek çok hayranı geceden mağazaların önünde yatarak ve rekor uzunlukta kuyruklar oluşturarak 4-5-6-7 rakamlı telefonlarını değiştirmek isteyeceklerdir. Bu da ilk haftalarda hem ürün tedariği sıkıntısı, hem de buna bağlı ikincil piyasalarda fiyat yüksekliği gibi geçici sorunlar oluşturabilir. Çünkü yeni bir nesil çıktığında bırakın diğer markaların ürünlerini, eski iPhone’lar bile demode oluyorlar. Döviz bazında fiyatlandırıldıkları ve döviz de şu ara yüksek seyrettiği için teknoloji ürünlerinin fiyatlarının tavan yaptığı bir süreçteyken, hem büyük bir teknoloji hem de bir prestij göstergesi olan iPhone 8 için kullanıcılar bazı fedakarlıklarda bulunmak zorunda kalacaklar mı? Aslında akıllı ve sabırlı davranılarak daha uygun ödeme koşulları bulunabilir; ayrıca indirim kodu gibi fiyat düzenleyici dijital paraları kullanarak uygun fiyatlarla yeni bir iPhone sahibi olunabilir.

Öte yandan iPhone 8 fiyatları, 32GB, 64GB, 128GB ve 256GB şeklinde ifade edilen kapasite büyüklüklerine göre de değişiklik gösterecektir.

Piyasaya Ne Zaman Çıkıyor?

İşte burası spekülasyona açık. Çünkü Apple’dan su sızıyor, bilgi sızmıyor. Dolayısıyla bir takım tahminlerde bulunmak mümkün. Mesela iPhone’un resmi olmayan bir gelenek olarak yeni sezonlarda tanıtım yapmayı tercih ettiğini biliyoruz. İnsanların artık yaz tatili havasından çıkıp tekrar hayata odaklanmaya başladıklarını düşünecek olursak yaz sonu firma için oldukça mantıklı bir tarih denebilir. Yazın pek çok kişi tatil yörelerinde olduğundan olası bir lansman yeterli kişiye ulaşamayabilir. Dolayısıyla yazı sonbahara bağlayan tarihler uygun görülüyor. Bu tarihin en yakını da Eylül ayına denk geliyor. Geçtiğimiz yıl 7 Eylül’de yapılan tanıtım çalışmaları baz alınırsa, bu yıl da (iphone 8’in 8 rakamından esinlenerek) 8 Eylül tarihinde bir tanıtım programı gerçekleştirilmesini bekleyebiliriz. Yani ürünün piyasaya çıkış tarihi de bu tanıtım sürecinde belirlenecektir; ama en az 100.000.000 (evet yazıyla yüz milyon) kişinin alması beklenen bir ürünün satışa çıkma tarihini profesyoneller kılı kırk yararak belirleyeceklerdir, orası kesin.

Bizi Hangi Değişiklikler Bekliyor?

Apple’ın radikal bir değişim olarak OLED ekranlı katlanılabilir bir telefon tasarlamış olabileceği yayılan dedikodular arasında. iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın yanında değişik bir iPhone 8 modeli çıkması da olası görünüyor. Ayrıca katlanabilir ekran teknolojisi sunulduğu takdirde, şimdiye kadarki en büyük ekran boyutu olan iPhone 7 Plus’tan daha büyük bir ekran ile de karşımıza çıkabilir.

Akıllı telefon piyasasında Apple’ın en büyük rakibinin Samsung olduğu da gün gibi ortada. Rekabet kalite doğurur felsefesi bu alanda da çalışıyor. Ekran çözünürlüğünde Samsung’un asla ulaşamayacağı bir kalite için kolları sıvayan Apple’ın bu yeni ürününde 2560×1440 olan Quad HD’den daha yüksek bir çözünürlüğe sahip olacağı gelen bilgiler arasında. Son ürün iPhone 7 ile kıyaslandığında -ki iPhone 7’nin ekran kalitesi de üst düzey bir seviyedeyken- çok daha üstün bir görüntü kalitesi kullanıcıların deneyimine sunulacak.

Ayrıca bütün akıllı telefonların en büyük donanım sorunlarından birisi olan batarya konusunda iPhone 8 iddialı olacak gibi görünüyor. Markanın son akıllı telefon ürünü olan iPhone 7 Plus’ın 2900 mAh enerji kapasitesi vardı. Bazı yetkililerin röportajları ve açıklamalarından çıkarılan sonuçlara göre, iPhone aynı boyutta bir bataryada daha fazla enerji depolamak için de, yeni yazılımlar geliştirmek için olduğu kadar özen göstermiş. Bu yönden en az 3000 mAh bir enerji kapasitesi beklenirken fazlasının bile mümkün olabileceği düşünülüyor. Bu da telefonun prestij ve estetik yönündeki artılarına bir de pratik avantaj ekliyor. Tam olarak nasıl bir bataryanın bizleri beklediği de ürün tanıtımına kadar spekülasyonlara açık kalacak konulardan bir tanesi.

3 Boyutlu Yüz Tarama Teknolojisi

OLED ekran teknolojisinin kullanılacağı yeni akıllı telefonda, parmak izi tarayıcısı ve 3 boyutlu yüz tarayıcısı özellikleri de bekleniyor. iPhone 8, yüksek ihtimalle çerçeveli bir tasarımla sunulacak. Ancak bu çok ince ve göz zevkini asla bozmayan bir çerçeve tasarımı olacak. Samsung’un çerçeveleri kaldırarak ekranı genişletme hamlelerine iPhone 8’in nasıl cevap vereceği de merak konusu.

Yeni iPhone 8 hakkında sızan bilgiler ve bazı söylentilerin ne derecede doğruyu yansıttığına ürünün tanıtımından sonra her meraklı kullanıcının tanık olacağı kesin olsa da, iPhone tutkunları sabırsızlıkla yeni haberler bekliyor. Özellikleri ne kadar gelişmiş veya yerinde saymış olursa olsun, satışların tavan yapacağı şimdiden kamuoyunda kendini gösteriyor. Türkiye piyasasında çok da cüzi fiyatlarda alıcısını bulacağını söyleyemesek de, indirim kodu ve farklı promosyonlar gibi fırsatlarla yeni iPhone’ununuza hesaplı yoldan kavuşmak mümkün olabilir.

Peki Bir iPhone Nasıl Daha Ucuza Alınır?

Yukarıda iPhone hakkında uzun uzun bilgiler verdikten sonra bu sorunun cevabını da kısaca verelim. Sorunun kısa cevabı: www.indirimkodu.com

Spor Giyim ve Spor Giyime Dair Herşey

spor-giyim-indirimkodu2Bazı insanlar vardır ki dar jeanler, bluzlar ve ışıltılı kıyafetler onlara göre değildir. Böyle insanlar her zaman her ortamda rahat olmaktan hoşlanır. İş gereği takılan bir kravat veya giyilen bir topuklu ayakkabı onlar için zulüm olur. Spor giyimden hoşlanan ve spor giyim tarzına ayak uyduran insanları etrafımızda her zaman görüyoruz. Genelde gençler bu tarz bir stille karşımıza çıksa da her zaman genç kalanlar da tercihlerini spor giyimden yana kullanıyorlar. Siz de sokaklarda rahat rahat dolaşmak istiyorsanız bu stili deneyebilirsiniz. Peki, spor giyim ve spor giyimin incelikleri nelerdir hep beraber inceleyelim;

Rahat Parçalar ve Spor Giyim

Spor giyim denince akla elbette bol eşofmanlar ve salaş t-shirtlar geliyor. Bunların hepsinin ortak anlamı ise şüphesiz ‘rahatlık’ olduğu için spor giyim stilini denemeye karar verdiyseniz her zaman rahat olacağınıza inanabilirsiniz. Spor giyinmek istiyorsanız öncelikle dar ve sizi rahatsız eden parçaları bir kenara bırakın. Gardırobunuzun derinliklerinde elbette rahat bir pantolon, eşofman veya t-shirt olacaktır. Onları kombinleyin ve işte hazırsınız. Ancak bu kadarla bitmeyecek elbette…

spor-giyim-indirimkodu

Rahat Spor Ayakkabılar

Spor giyimin anahtar kelimesinin rahatlık olduğunu söylemiştik. Ayakkabı olarak en rahat olanların da spor ayakkabılar olduğunu herkes biliyor. Kombinimize uygun bir spor ayakkabıyı da giydikten sonra çok az bir rötuşla spor giyim konusunda uzman olduğunuzu gösterecek bir görünüme sahip olabilirsiniz. Seçeceğini spor ayakkabının modeli çok önemlidir. Eğer kısa boyluysanız yüksek tabanlı spor ayakkabıları sizin için çok uygun olacak.

Şapka ve Büyük Çantalar

Malum yaz geldi ve güneş tepemizde bizi yakmak için bekliyor. Spor giyim tarzını benimsediğinize ve kombininizi buna göre yaptığınıza göre sıra aksesuarlara geliyor. Güzel bir şapka ve büyük bir çanta bu tarzın son dokunuşları olacak. Ancak isterseniz ikisinden birini tercih edebilirsiniz. ancak büyük spor çantalar her zaman işinize yarayacaktır. Eğer böyle bir çantanız yoksa hemen edinmenizi öneririz. Büyük el çantaları veya sırt çantaları spor kombininizin tamamlayıcı ögeleri olabilir.

İndirimkodu.com Önerisi!

Spor giyime dair her şeyi bulabileceğiniz mağazasının Sportive indirim kuponları için buraya
Spor ayakkabılarda en çok çeşidin olduğu Koray Spor mağazasının indirimleri için buraya
Çanta seçimlerinizde size yardımcı olacak Columbia mağazasına ait hediye çekleri için buraya tıklayınız.

Disneyland Paris Eğlence Parkına Gitmenin Ucuz Yolu indirimkodu.com

disneyland-paris-blog-indirimkoduTemmuz 1955 tarihinde herkesin, özellikle de çocukların çok sevdiği çizgi film ve animasyon kahramanlarının yaratıcısı Walt Disney tarafından Amerika’nın Los Angeles şehrinde kurulan Disneyland herkesin bildiği üzere bir eğlence parkıdır.

Eğlence parkı denince akla lunapark geliyor elbette. Çocukların ve hala genç kalanların en büyük eğlencelerinden biri olan lunaparklar ülkemizde hala revaçta. Özellikle karne günü, bayram tatilleri ve resmi tatillerde dolup taşan lunaparkların daha büyüğü olarak tanımlayabiliriz Disneyland’ı.

1955 yılından bugüne kadar daha da büyüyen ve çocuklar için unutulmaz derecede eğlenceli olan Disneyland dünyanın en büyük eğlence merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor. Kim çocukluğunda izlediği çizgi film kahramanlarını görmek istemez ki! İşte bu fikirden yola çıkan Walt Disney gerçekten harika bir iş çıkararak güzel bir eğlence parkı inşa etmiş.

Ancak Disneyland o kadar yoğun bir talep alıyor ki dünyada sadece tek bir yerde olması mümkün değil elbette. Disneyland’ın bir şubesi de Paris’te bulunuyor. Disneyland Park olarak geçen bu eğlence merkezi Amerika’daki kadar güzel. Paris’e yolu düşenler veya Disneyland Paris’e gitmek isteyenler için önerimiz eğer kısıtlı zamanının yoksa 2 veya 3 gününüzü Disneyland için ayırın demek olacaktır. Çünkü bu kadar büyük ve güzel bir yer kısa sürede gezilmez. Paris’e gitmişken hele bir de çocuklarınız varsa unutulmaz anlar yaşayacağınız Disneyland Paris’te bir günden fazla zaman geçirmelisiniz.

Peki Disneyland Paris eğlence parkına en ucuz nasıl gidersiniz? Elbette indirimkodu.com’u kullanarak. Tamamen ücretsiz olan ve sizin için tüm firmalar tarafından sunulan indirim kodlarını tek bir sayfada toplayan indirimkodu.com sayesinde Disneyland Paris’e daha ucuza gidebilirsiniz.

Hotels.com tarafından Disneyland Paris için sunulan indirim kodu için buraya,
Paris’te bulunan otellerde en ucuza konaklamanızı sağlayacak otel.com indirim kuponu için buraya tıklayabilirsiniz.

disneyland-paris Paris-Disneylanddisneyland-paris-2-indirimkodu disneyland-paris-indirimkodu

Makyaja yeni başlayanların bilmesi gerekenler

Kampanyalar

makyaj-indirim-kodu

Her kadın genç yaşlarda ilk defa makyaj yapmaya başlamış ve gün geçtikçe makyaj yapmanın inceliklerini öğrenmiştir. Ancak bazılarımız makyaja başlarken bazen abartıp sokağa palyaço gibi çıkmış olmanın utancını da yaşamışızdır. Bu yazımda sizlere makyaja ilk defa başlayacak olan bir genç kız ne yapmalı onu anlatacağım. Haydi bakalım;

MAKYAJ TÜYOLARI

Makyaja ilk defa başlayacağınız zaman hemen koşup gördüğünüz tüm makyaj malzemelerini almak gibi bir hata yapmayın. İlk aşamada bazı makyaj malzemeleri elbette işinizi görecektir. Zaman geçtikçe ve eliniz alıştıkça yeni ürünler alabilir ve daha profesyonel makyaja başlayabilirsiniz. İlk olarak alacağınız bazı temel makyaj malzemeleri vardır. Bunlar; fondöten, göz kalemi veya eyeliner, pudra, kaş kalemi, rimel ve ruj olacaktır. Bu malzemeleri alırken de çok iddialı renklerden uzak durmalısınız. Bazı malzemeleri ilk olarak kullanmayabilirsiniz.

Malzemelerini alırken mutlaka bir uzmana danışmalı ve cilt renginize uygun ürünleri seçmelisiniz. Göz kalemi ve rimeli ilk olarak siyah renk almanızda fayda var. Ruj için ise daha pastel tonlarda renkler seçebilirsiniz.

Malzemelerinizi aldığınız zaman makyaj yapmak için elbette sabırsızlanacaksınız. Ancak eliniz alışıncaya kadar yaptığınız makyaj ile dışarı çıkmayın. Önce yüzünüze uygun makyajı bulun. Ayrıca genç yaşlarda her gün makyaj yapmak da sakıncalıdır. Özel günlerde veya hafta sonu gezmelerinde makyaj yapmanız çevrenizdekileri de etkileyecektir. Makyaj tarzınızı bulduğunuz zaman yavaş yavaş bazı ek makyaj malzemeleri alabilirsiniz. Ancak benim tavsiyem bir süre ilk aldığınız  malzemelerle idare etmeniz neye ihtiyacınız olduğunu anlamanıza yardım edecektir.

İndirimkodu.com Önerisi!

En indirimli makyaj malzemelerini bulabileceğiniz MAC Cosmetics için buraya,

Estee Lauder mağazası için buraya tıklayınız…

 

Her Kadının Kurtarıcısı Jean Kombin Önerileri

Kampanyalar

jeanindirimkodu

Bir kadının en sevdiği kurtarıcı parçalarından biri de jeandir. Halk diliyle kot pantolon olarak tabir ettiğimiz jeanler uygun bir kombinle hem gece şıklığına hem de sabah gezmelerine uygundur. Üstüne aldığınız taşlı siyah bir ceket ve ince topuk bir ayakkabıyla kombinlediğiniz yırtık jean ile gözlerin üzerinizde olmasını sağlayabilirsiniz.

Ancak jean giymek hiç de o kadar kolay değildir. Öncelikle vücudunuzu tanımalı ve size hangisinin yakışacağını belirlemelisiniz. Örneğin kısa boyluysanız ve hafif kalçalıysanız ispanyol paça jeanlerden uzak durmalısınız. Hatta onları gördüğünüz yerde arkanıza bile bakmadan kaçın! Dizden başlayıp paçaya doğru giderek genişleyen ispanyol paça jeanler uzun boylu ve az da olsa zayıf kadınların pantolonudur.

T-shirt, kazak, ceket, büstiyer ve bir çok kıyafetiniz ile kombin edebileceğiniz jeanlerde modayı yakalamak çok önemlidir.

indirimkoduboyfriendjeanSon zamanlarda iyice trend haline gelen boyfriend jeanler için ise durum daha farklı. Bu jeanleri etine dolgun bayanlar da kullanabilir. Ancak doğru kombin yapmak şartıyla. Paçaları hafif katlanan ve bel altından bol başlayan boyfriend jeanler güzel bir topuklu ayakkabı ve t-shirt ile her bayanın giyebileceği türden.

Uzun lafın kısası belki de eski jeanlerinzi atıp yenilerini almanızın vakti gelmiştir. Önce vücudunuzu tanıyın ve sonra alışverişe çıkın!

 

 

En güzel Levi’s jeanleri bulabileceğiniz Colin’s Jeans indirimleri için buraya,

Cons Jeans indirimleri için buraya,

Jeans Lab indirimleri için buraya ve LTB Jeans indirimleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Gözlük Seçiminde Yüz Şeklinin Önemi

Kampanyalar

gozluk-secimi-indirimkoduÖnceleri sadece yaz aylarında takılan güneş gözlükleri artık güneşin olduğu her an kullanılmaya başlandı. Göz sağlığını korumasının yanı sıra modaya ayak uyduran güneş gözlüklerinin çeşitleri gün geçtikçe artıyor. Ancak kıyafet seçiminde de olduğu gibi herkes her gözlüğü yüzünde iyi taşıyamayabiliyor. Bunun için yüz şekline göre gözlük seçimi yapmak çok önemli. Yüzünüze yakışmayan bir gözlük modaya uygun olsa da sizi kötü gösterecektir.

GÖZLÜK SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Öncelikle gözlük çerçevesinin şeklinin yüz şeklinizle iyi bir uyum sağlamasına dikkat etmelisiniz. Göz bebeklerinizi gözlüğün çerçevesini tam olarak ortalaması da dikkat edilmesi gereken hususlardan biri. Öte yandan gözlük çerçevesi seçerken kıyafetlerinizde hangi rengi daha çok kullanıyorsanız o renkte bir çerçeve seçimi yapmak işinize yarayacaktır. Şimdi gelelim yüz şekillerine göre gözlük seçimine;
YUVARLAK YÜZ
Bu tarz yüze sahip olan bayanların köşeli çerçeveler tercih etmeleri gerekmektedir. Aynı zamanda gözlük sapını daha kalın seçerek yüzünüzü olduğundan ince gösterebilirsiniz. Yuvarlak yüze sahip olanların yuvarlak gözlüklerden uzak durmaları gerekmektedir.
DİKDÖRTGEN YÜZ
Bu tarz bir yüze sahip olanların çerçeve tercihlerini yuvarlak olanlardan yana kullanması gerekmektedir. Aynı zamanda dikdörtgen yüze sahip olanlar gözlük sapını daha ince seçmelidir. ‘Cat Eye’ gözlükleri köşeli yüze sahip olanlar için tasarlanmış gözlüklerdir.
ÜÇGEN YÜZ
Bu tarz yüz şekline sahip olanların alçak saplı ve desenli gözlüklerden kesinlikle uzak durmalıdır. Alt çerçevesi olmayan veya şakaklarda aynı hizada olan gözlükler tercih edilebilir.

Sevgililer Günü İçin İnternetten Hediye Seçme Taktikleri

hediye - sevgililer-gunu-indirimkoduSevgililer gününe çok az bir zaman kala bir koşuşturmacadır başladı. Birbirine ne hediye alacağını düşünen sevgililer çareyi internette buluyor. Ama internet ortamı öyle bir yer ki bir girdim mi çıkmak bilemiyorsunuz ve onca seçeneğin arasında iyice kafanız karışıyor. O zaman ne yapmak lazım anlatalım. Öncelikle sakin olun ve tüm açtığınız sekmeleri tek tek kapatın. Biraz programlı olalım değil mi ama!

HEDİYE ALMANIN PÜF NOKTALARI

Tamam internetten hediye alacaksınız ve biliyoruz ki çok ama çok seçenek var. O zaman gereksi sitelerle vakit kaybetmek yerine önce sevgililer günü için ne almak istediğinize karar verin. Tam olarak olmasa da en azından türüne. Örneğin, makyaj malzemesi mi alacaksınız veya elbise ya da mücevher? Öncelikle buna karar verin ve hediyenizi ona göre araştırın.

SON ANA BIRAKMAK HATA OLACAKTIR

İkinci aşama ise çoğu insanın sizin gibi internet üzerinden hediye almaya çalıştığını unutmamalısınız. O yüzden olabildiğince çabuk bir şekilde hediyenize karar vermeli ve siparişinizi ona göre vermelisiniz. Yoksa bazı tatsız durumlar yaşanabilir. Hediye elinize ulaşmaz veya bir sorun olduğunda değiştirmek için zamanınız kalmaz. O nedenle eğer internetten hediye alacaksanız elinizi çabuk tutmanızda fayda var.

PAKET ÖNEMLİDİR

Üçüncü aşama ise hediyenizin paketlenmesi. Çoğu internet sitesi zaten bunu yapıyor. Ama sevgililer günü şerefine kendinizden bir dokunuş yapmak adına paketin üzerine güzel bir not yazarak sevgilinizi daha da mutlu edebilirsiniz.

İndirimkodu.com Önerisi!

Sevgiliniz için en uygun ve en işlevsel güzellik malzemelerini bulabileceğiniz lilakutu.com mağazası için buraya,

Clinique mağazası için buraya tıklayınız.

Sevgililer günü için aradığınız tüm giyim kuşam ürünlerini uygun fiyata bulabileceğiniz DeFacto mağazası için buraya,

Modacruz mağazası için buraya tıklayınız.

Sevgililer günü için dikkatinizi çekebilecek diğer hediye seçenekleri için mağazalar kategorimize göz atmayı unutmayınız!