Etiket: “logo yapım aşamaları”

indirim kodu logoları

Haberler

indirim kodu logoları için yorumlar kapalı...

İndirim kodu logosu bir akşam harflerle oynarken kendi kendine belirdi. Scrabble oynamak gibi, hatta kare bulmaca çözmek gibi bir şey.
indirim-kodu-logo-01indirim-kodu-logo-02indirim-kodu-logo-03indirim-kodu-logo-04indirim-kodu-logo-05indirim-kodu-logo-06indirim-kodu-logo-07 İşte aynen öyle oldu. Oynarken logo logoyu açtı, renk rengi, konsept konsepti getirdi, değişik fontların kullanımı zihin açıklığı yarattı, sonra bir de baktık yukarıda gördüğünüz ve artık bundan böyle her sayfamızın başında göreceğiniz logo ortaya çıkmış. Solda gördüğünüz eskizler bir araya gelmiş, voltranı yaratmış, indirim kodu birden bire ete kemiğe bürünmüş, ayaklanmış yürümeye başlamış.

Aslında burada logo yaratımı konusunda bir beyin jimnastiğinin nasıl geliştiği görülüyor. Logo nasıl yapılır diye soranlar bakabilir ve bu brain-storming partisinin iyi ya da kötü yanlarını not edebilir. Çünkü her görsel işte olduğu gibi bu işin de matematiksel çizgileri bulunmaz, objektif değil sübjektif yargılar karar aşamasında rol oynar. Biri kalkar “bu logo değil, logonun tanımı bu değil” der, diğeri rengini veya tonunu beğenmez, bir başkası “burada fontlardan başka bir numara yok” diyebilir. Işığına gölgesine takan mı istersiniz, konturuna fonuna çakan mı istersiniz, siz bir elma verin ağacınız her an taşlanabilir. Ama önemli olan o yaptığınız işin “sizin” içinize sinmesidir. Biz de bu çalışmanın üzerine yukarıda gördüğünüz gibi bir makas koydurduk, oldu size dünya çapında şaheser bir logo.

Güle güle kullan Türkiye :)